tel. 32 4730015, 32 4752371

Pielgrzymka - Izrael

Termin: 21.09-28.09.2018

 

Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym GALILEA – JAFFA - TABOR – KANA GALILEJSKA - KAFARNAUM - M.MARTWE – TYBERIADA- JEROZOLIMA – AIN KARIM – BETLEJEM – YAD VASHEM

 

1 dzień KRAKÓW/Katowice – TEL AVIV

Zbiórka na lotnisku Kraków /Katowice odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu . Przylot do Tel Avivu o godz. transfer do Betlejem. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich chrześcijan. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień BETLEJEM - AIM KARIM

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Transfer do Yad Vashem - Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu. Następnie przejazd do Ein Karem – miejsce nawiedzenia Świętej Elżbiety i narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

3 dzień JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się mozaikowe tablice, które upamiętniają modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu. Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Kolacja i nocleg.

4 dzień JERYCHO – M. MARTWE

Śniadanie, przejazd do Betanii – domu Marii, Marty i Łazarza. przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza , Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2h) kolacja i nocleg.

5 dzień JAFFA – HAJFA - KANA - NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – postój przy Akwedukcie. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie klasztoru Stella Maris na Górze Karmel– centrum duchowości Karmelickiej. Wizyta na Polu widokowym na Ogrody Bahaitów. Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Na koniec dnia wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

6 dzień TABOR - TYBERIADA - JORDAN - GALILEA - KAFARNAUM

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabgha – miejsce gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra – spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Przejazd nad Jez. Galilejskie po którym podróżować będziemy Łodzią Piotrową. Przerwa na tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra (około 18 USD). Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego – wjazd na Górę Tabor. Kolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Kościoła Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Kolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień TEL AVIV –KRAKÓW /Katrowice Śniadanie.

Przejazd na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. Odprawa biletowo- paszportowa. Wylot do Polski. 

Cena zawiera:

- Przelot lotem rejsowym

- Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela

- 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 150 USD)

- śniadania, obiadokolacje

- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

- Koszty zwiedz. wg programu

- Opieka duchowa Kapłana

- Przewodnik z jęz. polskim

- zestawy audio gudie

Cena nie zawiera:

- Tzw. koszty realizacji programu 90 USD

- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

- Obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł

- transport na lotnisko w Polsce tam i z powrotem 

 

*ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

 *Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem. 

GUNAR © 2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.       Nowa strona dzięki ProPeople